Program vinter 2019/2020

Dato

Uge

Aktivitet

9. okt

41

Undervisning kl. 18:00

Frederiksberg sen sommer spil-når-du-vil, 5. runde

16. okt

42

Lukket på grund af efterårsferie

23. okt

43

Undervisning kl. 18:00

Frederiksberg efterår spil-når-du-vil, 6. runde

Søndag

27. okt

43

FS 1 spiller hjemme mod Furesø

Mandag

28. okt

44

FS 4 spiller ude mod Øbro 6

30. okt

44

FS 2 spiller hjemme mod FS 3

6. nov

45

Undervisning kl. 18:00

Frederiksberg sen sommer spil-når-du-vil, 7. runde

13. nov

46

Undervisning kl. 18:00

Metro turnering: 4 runder hurtig skak med 20 min til hver

Søndag

17. nov

46

FS 1 spiller ude mod Odysseus

Mandag

18. nov

47

FS 2 spiller ude mod Brøndby 1

20. nov

47

FS 3 spiller hjemme mod Lyngby-Virum 1

FS 4 spiller hjemme mod Herlev 2

27. nov

48

Undervisning kl. 18:00

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 1. runde

Søndag

1. dec

48

FS 1 spiller hjemme mod Fredericia 1

4. dec

49

Undervisning kl. 18:00

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 2. runde

Mandag

9. dec

50

FS 3 spiller ude mod Brøndby 1

11. dec

50

FS 2 spiller hjemme mod Nørrebro 2

FS 4 spiller hjemme mod Ishøj 2

18. dec

51

 Juleafslutning

25. dec

52

Lukket

1. jan

1

Lukket

8. jan

2

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 3. runde

Søndag

12. jan

2

FS 1 spiller ude mod Køge 2

Mandag

13. jan

3

FS 2 spiller ude mod Herlev 1

Tirsdag

14. jan

3

FS 4 spiller ude mod Damhus 3

15. jan

3

FS 3 spiller hjemme mod Amager 1

22. jan

4

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 4. runde

Søndag

26. jan

4

FS 1 spiller ude mod Brønshøj 2

29.jan

5

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 5. runde

5. feb

6

FS 2 spiller hjemme mod Lyngby-Virum 1

FS 4 spiller hjemme mod Amager 3

Torsdag

6. feb

6

FS 3 spiller ude mod Nørrebro 2

12. feb

7

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 6. runde

19. feb

8

Frederiksberg vinter alle-mod-alle og spil-når-du-vil, 7. runde

Søndag

23. feb

8

FS 1 spiller ude mod Frem 1

Mandag

24. feb

9

FS 2 spiller ude mod Øbro 4

FS 4 spiller ude mod Brøndby 2

26. feb

9

FS 3 spiller hjemme mod Herlev 1

4. mar

10

 Generalforsamling

Søndag

8. mar

10

FS 1 spiller hjemme mod Næstved

Sidste kamp spilles på Asgård Skole, Norsvej 2, Køge

11. mar

11

FS 4 spiller hjemme mod Valby 3

Lørdag

14. mar

11

FS 2 spiller ude mod Amager 1

FS 3 spiller ude mod Øbro 4

18. mar

12

Frederiksberg lyn mesterskab

25. mar

13

Ikke fastsat endnu

1. april

14

Ikke fastsat endnu

8. april

15

Lukket grundet påske